

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 2 A |
| Color | Green |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
Stock: 392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07536
Ext.Price$0.07536
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07536 | $0.07536 |
| 10 | $0.06772 | $0.67720 |
| 50 | $0.06086 | $3.04300 |
| 100 | $0.05449 | $5.44900 |
| 500 | $0.04879 | $24.39500 |
| 1000 | $0.04422 | $44.22000 |
| 3000 | $0.04008 | $120.24000 |
